Rehabilitacja Fundacja ASES

Rehabilitacja

Rehabilitacja

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna – kompleksowe, indywidualne podejście do pacjenta, diagnostyka i dobór odpowiednich metod terapeutycznych tak aby efektywnie oddziaływały na układ kostny, mięśniowy oraz nerwowy.

Działanie:
Przeciwwskazania:
Wskazania:

Masz pytanie? Zadzwoń!

Rehabilitacja

Terapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna – leczenie zachowawcze dysfunkcji w obrębie miednicy takich jak dolegliwości moczowo – płciowe nietrzymanie moczu, bolesne miesiączki, bolesne współżycie, obniżenie narządów rodnych). Terapia ta jest zalecana w ramach przygotowania do ciąży i porodu, w okresie połogu w celu oceny kondycji mięśni dna miednicy i brzucha, u Pań po cesarskim cięciu w celu oceny stanu blizny po operacji, jest również doskonałym uzupełnieniem leczenia bólu kręgosłupa oraz stawów biodrowych.

Działanie:

Zanim odwiedzimy fizjoterapeutę uroginekologicznego, warto skonsultować się z ginekologiem, który sprawdzi, czy nie występują żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia terapii.
Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad, który pozwala uzyskać najważniejsze informacje dotyczące ogólnego stanu zdrowia pacjentki.
Fizjoterapeuta dokonuje oceny postawy ciała, przeprowadzając badanie funkcjonalne układu ruchu.
Przeprowadza również badanie manualne – powłok brzusznych i miednicy, a także kręgosłupa, przepony i żeber. W przypadku pacjentki po operacji, wykonywana jest również ocena blizny.
W uzasadnionych sytuacjach oraz za zgodą pacjentki wykonywane jest badanie przezpochwowe lub przezodbytnicze w celu oceny mięśni dna miednicy.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Rehabilitacja

Terapia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową to nowoczesny, nieinwazyjny zabieg pozwalający na leczenie dolegliwości bólowych układu mięśniowo – szkieletowego. Dzięki penetracji fal w głąb ciała, przy odpowiednio dobranych parametrach, terapia skutecznie wspomaga leczenie procesów chorobowych zlokalizowanych zarówno w tkankach powierzchownych jak i tych położonych głębiej. Ze względu na dużą efektywność, przy niewielkiej ilości zabiegów i krótkim czasie powrotu do pełnej sprawności fizycznej terapia polecana jest sportowcom. Fala uderzeniowa stymuluje produkcję kolagenu, poprawia elastyczność, jędrność skóry i umożliwia rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, dlatego stosowana jest w medycynie estetycznej jako forma leczenia cellulitu.

Działanie:
Wskazania:

Terapia falą uderzeniową uważana jest za bezpieczną metodę stosowania bodźców fizykalnych. Jednakże jak każda ingerencja medyczna wymaga zachowania środków ostrożności.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest m. in. ciąża, infekcje czy posiadany rozrusznik serca.

Znaczącą poprawę można zaobserwować już po serii 3-4 zabiegów, z tygodniową przerwą.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Rehabilitacja

Rehabilitacja kobiet po nowotworach piersi

Rak piersi to najczęściej spotykany nowotwór złośliwy u kobiet.
Od ponad 35 lat w Polsce systematycznie rośnie liczba zachorowań. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem, oraz jest większe u kobiet, u których stwierdzono występowanie tej postaci nowotworu w rodzinie.

Leczeniem raka piersi zajmują się specjaliści onkolodzy i ginekolodzy, ale niemal zawsze potrzebne jest leczenie uzupełniające, w tym rehabilitacja.

Kobiety objęte leczeniem raka sutka są narażone na upośledzenie sprawności fizycznej głównie w obrębie klatki piersiowej oraz obręczy barkowej, dlatego rehabilitacja jest tak ważnym elementem terapii onkologicznej.

Do niekorzystnych, upośledzających sprawność fizyczną następstw leczenia raka sutka zalicza się m.in.: ubytek sutka, ograniczenie ruchomości w stawach obręczy barkowej, zmniejszenie siły mięśniowej obręczy barkowej i kończyny oraz obrzęk limfatyczny po stronie operowanej.

Dochodzą do tego zaburzenia statyki tułowia wywołane przez brak zrównoważenia jego symetrycznych części, co może powodować zaburzenia postawy ciała, takie jak nawykowe unoszenie barku, odstawanie łopatek czy skrzywienie kręgosłupa. Mogą się również pojawić zrosty związane z bliznami po radioterapii czy cięciu, a w konsekwencji przykurcze mięśniowe.

Korzystając z rehabilitacji można osiągnąć sukces terapeutyczny odczuwalny w poprawie ruchomości kończyny, redukcji obrzęków i lepszego samopoczucia.

Etapy rehabilitacji pacjentek onkologicznych są dobierane indywidualnie i obejmują:

Masz pytanie? Zadzwoń!

Masaż

MASAŻ

Drenaż limfatyczny

Obrzęk limfatyczny to obrzęk tkanek, którego przyczyną jest zastój chłonki wskutek nabytego uszkodzenia naczyń chłonnych lub wrodzonych wad. Problem obrzęku limfatycznego dotyczy dużej grupy pacjentów. Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania obrzęków limfatycznych jest choroba nowotworowa, szczególnie po mastektomii rehabilitacja jest ważnym elementem leczenia i powrotu do poprzedniej jakości życia. Ale istnieje szereg innych wskazań do drenażu limfatycznego.

BOA masaż to metoda terapeutyczna, która przynosi natychmiastowe i widoczne efekty, usprawnia krążenie limfy likwidując istniejące obrzęki i przeciwdziała ich powstawaniu. Specjalne aplikatory z systemem zachodzących na siebie komór naprzemiennie napełniając się powietrzem zapewniają delikatny masaż̇ uciskowy.

Zalety stosowania:
Przeciwwskazania:
Wskazania:

Masz pytanie? Zadzwoń!

MASAŻ

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to jedna z najstarszych metod terapii. Masaż ma na celu poprawę stanu psychofizycznego pacjenta. W zależności od siły, tempa i wyboru technik można uzyskać efekt rozluźniający lub pobudzający.

W zależności od konkretnego zabiegu, masaż klasyczny może być przeprowadzany jako masaż całościowy, w którym masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała, jak również koncentrować się wyłącznie na wybranej partii ciała, w zależności od konkretnych wskazań lekarza.

Klasyczny masaż nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Należy jednak pamiętać, aby co najmniej 1,5-2 godziny przed wizytą nie spożywać napojów alkoholowych i ograniczyć ciężkostrawne, obfite posiłki.

Masz pytanie? Zadzwoń!

MASAŻ

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny poleca się osobom żyjącym w ciągłym stresie i napięciu, a jego głównym celem jest wyciszenie oraz zrelaksowanie organizmu. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. Ten zabieg zapewnia głębokie odprężenie i regenerację sił, zredukowanie napięcia mięśniowo-nerwowego oraz zrelaksowanie umysłu.

Masaż relaksacyjny może występować w formie masażu całościowego – od stóp po szyję, lub koncentrować się na jednej bądź kilku partiach ciała.

Masz pytanie? Zadzwoń!

MASAŻ

Masaż twarzy

Masaż twarzy to nic innego, jak mikrotrening dla mięśni. Jeśli mięśnie twarzy są systematycznie stymulowane, pełniej wypełniają twarz od środka i napełniają skórę. Prawidłowy i systematyczny masaż twarzy potrafi odmłodzić nawet o kilka lat.

Masaż twarzy znalazł także zastosowanie w leczeniu porażenia nerwu twarzowego, leczeniu pooperacyjnym, zmniejszaniu obrzęków, łagodzeniu blizn i bruzd, leczeniu niektórych problemów skórnych, ujędrnianiu i uwalnianiu toksyn.

Masz pytanie? Zadzwoń!

MASAŻ

Masaż stóp

Masaż stóp to bardzo przyjemne doświadczenie przez to że stopy są bardzo unerwione, a stymulacja niektórych miejsc poprawia krążenie oraz wydolność organów wewnętrznych. Zabieg nie tylko poprawia wygląd i stan nawilżenia skóry stóp, ale przede wszystkim relaksuje i redukuje napięcie mięśniowe występujące w stopach.

Idealna pora na taki zabieg to wieczór, kiedy po całodziennej bieganinie stopy są zmęczone i obolałe

Masz pytanie? Zadzwoń!

Fundacja Animacji Społecznej
i Ekonomii Społecznej
NIP 9542759453

ul. Michała Gierlotki 8
40-688 Katowice

+48 663 840 922
rehabilitacjaases.pl

2023. Powered by Norbert Zastępa. All rights reserved.

Scroll to Top